Firma KWD Bohemia, s.r.o. je mezinárodní výrobní společnost dodávající svařované kovové díly pro společnost Škoda Auto a.s. a koncern Volkswagen.

Daňový a účetní specialista

Mezinárodní výrobní společnost dodávající svařované díly pro automobilový průmysl hledá do sehraného dynamického kolektivu kolegyni či kolegu na pozici daňový a účetní specialista.
Hledáme někoho, na koho se můžeme spolehnout, kdo hledá prostor pro to, aby se mnoho nového naučil, kdo rád vyhledává výzvy a nebojí se vrhnout do řešení problémů po hlavě.

Naše účetní oddělení je zodpovědné nejen za zpracování všech účetních případů a roční výroční zprávy, platebních příkazů, mzdové problematiky, daňové problematiky, ale do našich kompetencí patří také další úkoly jako například příprava pravidelného reportingu do skupiny, plánování peněžních toků, vyjednávání ohledně potřebného financování od lokálních finančních partnerů, řízení měnového rizika, komunikace s auditory, pojišťovnami a jiné ad hoc analýzy. Od naší nové kolegyně či kolegy očekáváme pečlivý, spolehlivý a systematický přístup k práci, analytické myšlení a týmového ducha.

Náplň práce:

- zajišťování procesu vystavování faktur zákazníkům včetně jejich kontroly a zpracování,
- příprava přiznání k DPH, kontrolního a souhrnného hlášení na měsíční bázi,
- příprava hlášení o srážkové dani na měsíční bázi,
- příprava přiznání k dani z příjmů právnických osob na roční bázi,
- role kontaktní osoby pro Finanční úřad v případě potřeby,
- příprava cash flow reportu na týdenní bázi,
- příprava reportu s přehledem pohledávek po splatnosti na týdenní bázi,
- příprava měsíčního výkazu o aktuálních cenách výrobků pro statistický úřad,
- komunikace s bankou ohledně leasingů, vedení přehledu splátek, hlídaní splatností a příprava jejich plateb,
- komunikace se zákazníky ohledně dodávek, vystavených faktur či přecenění,
- administrativní podpora při auditu a ad hoc analýzách,
- spolupráce při měsíční závěrce a skupinovém reportingu,
- komunikace s dodavateli či odběrateli v případě nesouladu účetních dokumentů či plateb,
- komunikace s nákupním a prodejním oddělením či controllingem,
- optimalizace a zlepšování procesů v oblasti účetnictví,
- spolupráce na automatizaci účetních procesů

Požadujeme:

- středoškolské či vysokoškolské vzdělání ekonomického směru (pozice je vhodná i pro absolventa - vše potřebné naučíme),
- dobrá znalost anglického jazyka jak v mluveném, tak písemném projevu (B1 a výše),
- znalost německého jazyka výhodou,
- účetní rámec CZ GAAP,
- znalost HGB výhodou,
- výborné komunikační a prezentační dovednosti,
- analytické myšlení,
- znalost systému SAP výhodou,
- znalost práce s MS Office (PowerPoint, Excel, Word, Outlook),
- ochota učit se novým věcem,
- pečlivost a systematický přístup,
- schopnost pracovat v týmu.

Nabízíme:

- Stabilní zaměstnání v rozvíjející se firmě,
- 5 týdnů dovolené,
- Nástupní bonus ve výši 25 000,- Kč,
- Bonus za doporučení nového zaměstnance až 10 000,- Kč,
- Každý měsíc kredit ve výši 200,- Kč na občerstvení (bagety, káva…),
- Program Benefit Plus do výše až 30 000 Kč (cestování, kultura, sport, wellness, zdraví, mateřské školky...),
- Příspěvek na životní a důchodové pojištění ve výši 300,- Kč měsíčně,
- Výhodný operativní leasing na auta značky ŠKODA – Rapid, Fabia, Citigo, Octavia,
- Zvýhodněné mobilní tarify pro rodinné příslušníky zaměstnanců,
- Příspěvek na školní pomůcky pro rodiče prvňáčků v hodnotě 500 Kč,
- Dny zdraví a očkování proti chřipce,
- Stravenky ve výši 70,- Kč,
- Svoz z Mladé Boleslavi, který je hrazen firmou,
- Firemní akce na sport, kulturu a volný čas,
- Možnost jazykových kurzů v pracovní době,
- Zvyšování kvalifikace a možnost kariérního růstu.

Informace o pozici

Místo pracoviště

Husova ulice 623, 294 41  Dobrovice-Dobrovice, Česká republika

Typ pracovního vztahu

Práce na plný úvazek

Typ smluvního vztahu

Pracovní smlouva

Délka pracovního poměru

Na dobu neurčitou

Benefity

Mobilní telefon, příspěvek na penzijní/životní připojištění, stravenky/příspěvek na stravování, dovolená 5 týdnů, vzdělávací kurzy, školení, firemní akce

Požadované vzdělání

Středoškolské nebo odborné vyučení s maturitou

Požadované jazyky

Angličtina (pokročilá), Němčina (středně pokročilá)

Zadavatel

KWD Bohemia, s.r.o.

Pozice je vhodná pro absolventy.

Kontakt

Kristýna Hroníková
Husova ulice 623
294 41  Dobrovice-Dobrovice
Česká republika
Telefon: +420 770 149 851